www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> ПАРОСЛАВИЕ


Страници: (6) [1] 2 3 ... последна » ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> ПАРОСЛАВИЕ
Eлтимир
Публикувано на: 25.4.2008, 10:01
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



След една или друга приказка по адрес на дядо полковник Максим изригва истински вулкан на негодувание. Някой си, о, ужас! Си позволява, Господи помилуй! Да критикува Светото Православие, алелуйя! Само че дали в бивша православна бивша България е останало нещо православно? Лично аз много се съмнявам.
По въпроса може да се напише многотомно изследване. Вместо това, ще дам два примера от моя град.
Пример първи. Ботевград си има празник, специален празник. На тоя празник центърът се изпълва със сергии, навсякъде се продават кебапчета, леят се вино и бира. И отвсякъде се чува весела музика. Гюбеци и чалга. Знаете ли кой е празникът? Ами Разпети петък! Най-траурният ден на Християнството. Денят, в който според православните канони трябва да се спазва най-строг пост. Какво е мнението на дядо полковник Максим по въпроса? Дядо полковник няма мнение. Какво е мнението на православните християни? Православни християни в Ботевград няма. Ако имаше, те нямаше да се веселят, да се тъпчат с кебапчета и да се наливат с бира точно на Разпети петък. Ама го правят. Което означава, че не са никакви православни християни. Никой не протестира, което ме убеждава, че в Ботевград и православие няма.
Пример втори. Пак от Ботевград. До миналата година градът имаше една-единствена църква. После построиха втора. Лошо нема, по-добре църква, отколкото джамия. Имам предвид православна църква, тъй като гледам, че почнаха да никнат разни протестантски и такива на Мадам Йехова. Църквата обаче се оказа много специална. В нея по заповед на кмета е разрешено да се отслужват само радостни обряди. Казват, че решението било взето, тъй като синът на свещеника, обслужващ втората църква бил собственик на градския траурен обреден дом. И таткото помолил кмета да вземе решение за подпомагане на семейния бизнес. Не знам дали е така, не съм присъствал на разговора и не съм броил дадените за решението пари. А че са дадени пари – дадени са. Кметът на Ботевград като всички други кметове работи на пазарен принцип. Тоест взема решение само, ако му се плати. Той е ясен, бивш комсомолски секретар, от него друго не бива да се очаква. Ами дядо подполковник владика къде гледа? Ами колегите на дядо майор попа защо не възразяват? Това си е живо посегателство върху каноните на Православието. Изглежда в Ботевград някой е светил маслото на Светото Православие.
Дадох ви два примера. Само два. В архива си имам и други случаи, от други градове. Как върху вратата на една градска църква стоял надпис, според който за всяко опело на починал ще се плаща по десет стотинки допълнително за всеки опечален. Вероятно за тази цел към църквата е открита щатна бройка за църковен бройкаджия. Не съм видял с очите си – не знам дали да вярвам. Ама от друга страна няма как да не повярвам, като гледам как бившето Свето Православие се е превърнало в светено Парославие.
Това е при мен, тук, в Ботевград. А при вас как е?


--------------------
PM
Top
Карък
Публикувано на: 25.4.2008, 10:43
Quote Post


Читател
**

Група: Участници
Съобщения: 18
Участник # 1 408
Дата на регистрация: 19-March 08



В нашия град имахме поп-евреин Йоан Леви се казва. Смърди на мърша и хората оспяха да го напуснат.Сега щели да слагат друг за поп.
PM
Top
Ник
Публикувано на: 25.4.2008, 19:31
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 380
Участник # 219
Дата на регистрация: 26-December 05



И какво е виновно Светото Православие в случая!Примери с поругаването на Вярата ни има предостатъчно,както и на недостойни свещеници!И по телевизията непрекъснато вървят явни и прикрити нападки и подигравки!Знаеш кой ги прави!За другите религии няма такива неща!Там нещата са неприкосновени! Това означава ,че Църквата наистина е болна,че хората не са възпитани в Любовта и Истината,но това не значи,че и ние трябва да се включим в оплюването и! Въпреки всичко,въпреки,че във Великденските дни слушаме и гледаме как това Велико събитие,е представено в медиите символично и от кумова срама и как след някоя и друга "подарена"от немай-къде,минутка по този повод, вместо да чуем пулса на духовността ,съпричастието и приобщаването-слушаме абсолютно неподходящи за случая,но умишлено звучащи в дисонанс с настроението на хората,англоезична музика или чалга. Така е за жалост!Но въпреки,че Православието гасне едновременно с Българщината и народа ни и мене ме боли от това,искам да пожелая на всички съфорумци,Българи и патриоти-един хубав,осмислен и очистващ,семеен празник!Бъдете здрави и дано Бог да помогне на нас и България в оцеляването ни!
PM
Top
Eлтимир
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Забравих нещо за големия ботевградски празник. Така си върви не от вчера и не от днес. Сградата на кметството в Ботевград, например е построена върху старото градско гробище на Орхание, както някога се наричал тоя град. В пълно съгласие със Светите Паро-славни традиции. Разказвали са ми как при изкопните работи за строежа непрекъснато излизали разни кости, ама на другарите строители им било все едно и работата продължила. Сигурно затова в тоя град белите хора все повече се топят, мургавите все повече се множат и градът все повече заприличва на гробище. Ама кой го е грижа? България, и тя все повече заприличва на гробище за белите хора, за бившите господари на бивша България. А онези черните, с черните души все повече се множат. И какво от това? На другарите и на техните другари продължава да не им пука. На аркадашларите също.
Съвсем различен е въпросът с двете църкви. Пак повтарям: едната църква отговаря за погребенията и панихидите, другата – за радостните събития. Според близки до кмета среди, примерът е взет от правителството на тройната измама. Нали знаете, то отговаря само за успехите. За батаците и золумите отговаряме ние с вас. Впрочем кметът щял да напуска кметското място, поне така чух. Щял да става дупедат. От Атака или от ГЕРБ, все още се колебаел. Амбициите му обаче не свършват дотук. Ако не знаете, да ви кажа. В центъра на Ботевград освен гробище, има и шадраван. И тъй като плевенските шадравани вече достатъчно са опикани, сега нашият кмет, родом от циганизираното село Новачене се готви да оглави Министерството. Кое – вие се сещате. В момента господинът, бивш другар строи паметници на холокоста и усилено циганизира Ботевградска община. Не вярвате ли за холокоста? И аз не вярвах, ама накрая повярвах. И тъй като в тоя район е извършен само един холокост, значи за него става дума. След Освобождението местните жители опожарили черкезко-циганското село, жителите на което безчинствали над беззащитната рая. Та кметът построи паметник на черкезите, избивали българи. С надеждата, че от терористичната партия ДПС и от наркопартията „Евророма” ще погледнат благосклонно на него. С надеждата, че и от „Шалом” ще го одобрят. Следващата му стъпка вероятно ще бъде да се обреже, та да се подготви за поредния си подвиг. С надеждата, че щом опикае ботевградския шадраван, ще му дадат да опикава и циганизира цялата държава.
Не вярвам, а знам, че и във вашите градове е същото. Погледнете кой и как ни управлява и не питайте защо всеки вече пикае на бившата ни държава.
Весели празници и Бог да ви е на помощ!


--------------------
PM
Top
Ruse_SS
Quote Post


Новодошъл
*

Група: Изгонени
Съобщения: 4
Участник # 1 463
Дата на регистрация: 26-April 08



Православието и изобщо Християнството се използват
като политическо оръжие.
Сърбите, които се пишат за големи православци имат
цяла колекция от псувни по Бога, Богородица и всичките
светци... smil4341944e6b0c8.gif


--------------------
????? ?? ??????????????:
??.???? 7000, ??.???????? ???????? ?55?
?????? ???????? ??????? (FELDMARSHALL)
PM
Top
TuMOK
Публикувано на: 26.4.2008, 18:50
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 34
Участник # 1 443
Дата на регистрация: 13-April 08



QUOTE
Православието и изобщо Християнството се използват
като политическо оръжие.
Сърбите, които се пишат за големи православци имат
цяла колекция от псувни по Бога, Богородица и всичките
светци... 


Затова и страната им стана на трески. Наблюдавай как ще се развият събитията и какво ще остане от Сърбия след 20-30 години, въпреки, че са голям народ.
Колкото и да не ни се иска, със сърбите сме в една лодка, но ние сме къде къде по-сдържани във всяко едно отношение.
Православието и Християнството се ползват и като социално оръжие. Всички тия църкви, икони, празници и прочие нямат нищо общо с учението.
PM
Top
gеorgi_nz
Публикувано на: 26.4.2008, 19:51
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 384
Участник # 76
Дата на регистрация: 10-August 05



Православието днес е употребено за зли дела.
Когато някога в робството е използвано за да се разграничим от друговерците е било спасително и полезно.
Но днес когато православни митрополити с масонски сан ( Кирил) си разиграват коня и използват вярата на хората за да извършват сатанински ритуали в наша вреда - нещата са други. А в крайна сметка всеки сам преценя за себе си.

Чета днес по медиите ,че някакъв огън от чифутската държава са донесли с правителствен самолет поповете. Какви са тез диващини? Какъв огън бре! Холокост ли ще ни правят?

Не им ли бе достатъчен урока от Цар Калоян, кога преди това погребаха с масонски ритуали и в метален шкаф Великия Калоян? Явно не.
И уроци ще има още.


--------------------
????? ????????? ????, ????? ? ???????????!
?????? ?? georgi_nz
PMEmail PosterUsers Website
Top
Ruse_SS
Публикувано на: 26.4.2008, 23:54
Quote Post


Новодошъл
*

Група: Изгонени
Съобщения: 4
Участник # 1 463
Дата на регистрация: 26-April 08



Кирливите сърбия и русия трябва да се заличат от лицето на земята!
България от Волга до Белград! smil4453a9006c2f4.gif


--------------------
????? ?? ??????????????:
??.???? 7000, ??.???????? ???????? ?55?
?????? ???????? ??????? (FELDMARSHALL)
PM
Top
TuMOK
Публикувано на: 27.4.2008, 10:41
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 34
Участник # 1 443
Дата на регистрация: 13-April 08



QUOTE
Кирливите сърбия и русия трябва да се заличат от лицето на земята!
България от Волга до Белград! 


Не си ти, който ще казва, кой да бъде заличен и кой да живее. Не си ти, който ще разпределя земята между хората.
PM
Top
Eлтимир
Публикувано на: 27.4.2008, 11:49
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Извинявам се за вчерашната грешка. Шадраваните в центъра на Ботевград са два.


--------------------
PM
Top
gеorgi_nz
Публикувано на: 27.4.2008, 20:44
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 384
Участник # 76
Дата на регистрация: 10-August 05



QUOTE (Ruse_SS @ Apr 26 2008, 11:54 PM)
Кирливите сърбия и русия трябва да се заличат от лицето на земята!

Не знам за лицето на земята, ама по повърхноста на земята няма място за почитатели на евреите и в частен случай на другаря Хитлер, който също е чифут.

Калоянчооо, ти явно си доста пропаднал тип, щом от толкова идеологии на бял свят - баш по хитлеризма си хлътнал и обожаваш SS. Все чужди на нас българите идеи.

Ми прочети нещо за българския национализъм - може да ти хареса. И няма да ти навреди със сигурност на ориентацията. smil4341944e6b0c8.gif

Това съобщение е редактирано от georgi_nz на 27.4.2008, 20:52


--------------------
????? ????????? ????, ????? ? ???????????!
?????? ?? georgi_nz
PMEmail PosterUsers Website
Top
kaliman
Публикувано на: 27.4.2008, 20:51
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 78
Участник # 1 010
Дата на регистрация: 17-June 07



Ruse SS e сложил снимката на един син на гадният 4ифут Родшилд.
Хитлер е толкова 4ифут,колкото и неговият баща Родшилд.


--------------------
?? ??? ?????????? ????????,? ?? ???? ?????? ?????????.
PM
Top
kaliman
Публикувано на: 27.4.2008, 20:56
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 78
Участник # 1 010
Дата на регистрация: 17-June 07



Татко ми казваше,4е днес религията ,е подобно лека жена,(прститутка),и всеки,които има много пари може,да се възползва от
нея.



--------------------
?? ??? ?????????? ????????,? ?? ???? ?????? ?????????.
PM
Top
antijew
Публикувано на: 28.4.2008, 11:16
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 195
Участник # 747
Дата на регистрация: 10-January 07



QUOTE (kaliman @ Apr 27 2008, 08:56 PM)
Татко ми казваше,4е днес религията ,е подобно лека жена,(прститутка),и всеки,които има много пари може,да се възползва от
нея.

Прав е татко ти. И за да не сме голословни ще дам пример:
"Легална секта издухва мозъци с Библия в ръка срещу „скромно” заплащане"

Неделя е, две седмици преди православния Великден. Отивам на уговорена среща пред софийската централна жп гара. Там ме чака приятел заедно с едно момиче. Той за пръв път ще ни води в църквата, която посещава от година – „Ново поколение”. Влизаме в сградата на читалище, в което се намира киносалон. В него е пълно с хора на всякаква възраст, 40% са под 22-годишни младежи. Вместо олтар, както е нормално в християнските църкви, има сцена без окачени икони. Тяхното място е заето от 3 електрическа китари, барабани и синтезатор. Всичките – от скъпи марки. Според запознати, подобно оборудване, заедно с пулта, микрофоните и тонколоните струва не по-малко от 30 хил. лв. Започват ритмични и енергични рок парчета. Песните се редят нон-стоп в рамките на 30 минути. На 2 видеоплатна пък се прожектират текстовете им, в които всяка 2-ра дума е „Бог”, „Господ” или „Алилуя”.

След музикалния маратон се появява и Той, „Негово превъзходителство” пастор Пламен Цонев; в залата – пълна тишина. Божият пратеник започва службата си с това, че секретарката му е болна от пневмония. В хор – „Алилуя!”. „Хайде да се помолим на нашия Господ, защото лекарите не могат да й помогнат(?!)”, категоричен е Цолов. Пасторът изпада в демоничен транс: ‘О, Боже, махни болестите на нашата приятелка! Махайте се болести от кръвта й! Вън, вън, вън!”, е изречено с крешчендо, стигащо до форте фортисимо (най-силният начин за динамика в музиката). Всички стават и разперват ръце. До един произнасят срички с неадекватно значение. В последствие разбирам, че по този начин си общували „духовно”. След 2 мин. молитва, евангелистите са по местата си. „Алилуя!” Гуруто пита: „който идва за пръв път, да си вдигне ръката”. Вдигнах я! Реакцията – всички на крака и ме аплодират, а съседите по столче ме поздравяват с „Бог да те благослови!”. Трябвало да отвърна със същото, но се дъня с едно кратко „мерси”. Следват беседи, т.е. монолози на пастора на тема „колко мразя фиктивните бракове”. След малко Цолов рязко сменя темата и зачита цитат от Библията, в който се говори за богатства и щедрости, сиреч, за да си богат, трябва да си щедър. Пламен Цолов обаче тактично разяснява на оркестъра, че с това няма предвид, че тя трябва да дарява на „Ново поколение”; той не бил съгласен с тезата, която подчертава случващото се, за което, от друга страна... ? Обърквам се в тази неясна фразеология: 6 прости и безсмислени изречения, обединени в едно. Църквата обаче отговаря адекватно и в хор – „Алилуя!”. След мнута обаче се подават кофи през всички редове в залата, хората пускат ли пускат по 2-3-5-10 лв., кой колкото има. Странното е, че няма никакъв повод, а срещу дарената сума – „грам документ”. И в православната църква не пишат фишове, че даряваме в касичката или по 1 лев върху иконата, но поне не пускаме парите в кофа. (Кофа – 1.ламаринен съд за носене на вода с вместимост 10 л. 2.Глава, куфалница. Един има просен ум, други – празна кофа. Из Български тълковен речник”) Става ми ясно за какво иде реч – Дайте да дадем! Свърши се с този тур, познайте как? - „Алилуя!” Седейки сред 400-те души, се сещам за една цинична, дори просташка рима от три думи със сказуемо „яж”, която пасторът си заслужава...

На сцената излизат мъж и жена, били мисионери на църква „Ново поколение” в Испания. Като чувам какво са правили, и на мен ми се приисква да работя подобна работа. Проповядвали по 2 пъти седмично на българи, уж правата вяра. Цолов: „О, братя, 6 месеца ние ги издържахме и плащахме всичките им разходи. Аз отидох в Испания и видях резултата – отличен! Затова предлагам още 6 месеца да им даваме пари!”. Всички в хор – „ДА, ДА, АЛИЛУЯ!” Пасторът раздава пари на всички. Шегувам се! Пак пускат дарителските кофи. Познатата схема 2-3-5-10 лв. отново заработва – Али...!Пастор Цолов видимо се поуморява. Говори 1 час, събра около 3 бона чисти пари от библейски цитати... Отдъхвам си, като казва, че спира да приказва. Като че ли сам се урочасвам с тази мисъл! На негово място идва още по-луд „свещеник”.

„Приятели трябва да търсим Бог! Мария Магдалена го е търсила и го е открила. Той я е повикал на гроба си. И тя, горката, какво си мислите, че е правила до онези камъни съвсем сама(?!)”. Едва ли е събирала дарения и е свирила на барабани! Продължава се с пълна сила: „Трябва да търсим Бог! Аз мислех днес да ви разкажа една история от моя личен живот, но не остана време.” Оркестрата: „Да, да, разкажи ни де, хайде!!!”. Гуруто: „Е, добре!(От мен да мине! Халал да ви е!) Баща ми почина преди десетина години и аз седях на фотьойла в хола си. На среща – майка ми. И виках Бог, къде си, Боже, покажи се, ела! И Господ почука на вратата ми!”. „Алилуя!” „Отворих му! Беше висок около 1.80 м, застанал към мен в анфас! Каза ми само едно: „Хайде!” Аз пък се сещам, че по Канал 1 имаше подобно предаване за масова приватизация и финанси с името „Хайде”. Може би пък „господът” на пастора е имал предвид „дай да приватизираме всичко на бедните миряни”. Алилуя!



Църквата „Ново поколение”, както си личи и от клипа по-долу, не е от най-нормалните. Парите, които прибира от неделни училища, младежка организация и 2 редовни седмични литургии, по всяка вероятност са много. Тя се посещава главно от млади хора, под 22-годишна възраст. Моят приятел, който ме заведе, разказа, че пастор Пламен Цолов е женен за американка и има двойно гражданство – българско и американско. Той постоянно пътувал из Европа и САЩ, само че как никой от тези сектанти не се сети да попита, от къде този ми отявлен шарлатанин има токова пари за екскурзии?! Най-невероятното в тази ситуация е, че сектата е лигитимирана през 2002 г. под законовата шапка на „Дирекцията по вероизповеданията”.

Представител от въпросната дирекция каза, че ходил веднъж и проверил, че „църквата е християнска.” При нея било нормално хората да изпадат в транс и да си мънкат под носа срички. „Това е евангелистка протестантска църква, в която няма нищо незаконно.”, добавя спеца. Дали, обаче въпросният господин, с когото се свързахме, би се съгласил да изпрати, да речем – син, дъщеря или племенник да посещава подобна законна гяволия? Сигурно – не, но тогава изниква съмнението как е узаконена, и дали някой компетентен орган я е лигитимирал по правилата на Християнството? Въпроси без отговор!

Ние се надяваме чрез този репортаж да покажем, че не бива да се подлъгваме от мазната усмивка и сладкия глас на разни богоизбрани и богопомазани (по-скоро мазни) същества, като пастор Пламен Цолов и неговата църква „Ново поколение”! Стойте колкото се може по-далеч от такива откровени секти, пък били те и легални. По-добре посещавайте българската православна църва, която също понякога звучи не съвсем понятно, но е традиционна, наша и не задължава да хвърляме пари за болни секретарки и измислени мисионери в Испания и т.н. Подобни богохулни тарикати са изучени в Америка, където е и центърът на подобни протестантски секти. Май има нещо, с което можем и да „задминем Хамериканците”, както изпя Тодор Колев. И то няма да е в икономиката, колкото и да му се иска на министър Петър Димитров. Правият начин е най-накрая да разкараме подобни американски секти с пастори, нови поколения и т.н. При това по законов път, защото, ако се активизират пострадалите, г-н Пламен Цолов може да е щастлив само за едно – че не се е родил в периода на Инквизицията и на кладите, които чисто морално заслужава! Алилуя!

Васил Илиев

В линка има и филмче. Изгледайте го.

http://frognews.bg/Frog/index.php?option=c...d=5984&Itemid=1


--------------------
www.xnetbg.com/ne.swf
PM
Top
TuMOK
Публикувано на: 28.4.2008, 20:59
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 34
Участник # 1 443
Дата на регистрация: 13-April 08



На препубликуването на статии писани от не се знае кой аз му викам кудкудякане.
Думата "религия" идва от латинския глагол legare, който и до ден днешен се е запазил в италианския език. Означава "свързвам". Значи нещо, което свързва хората. Да, но означава и "връзвам". Тогава какво?
Колкото до Православието, съществената му разлика от останалите разновидности "Християнство" е, че се основава главно на Новия завет. То казва или поне би трябвало да казва, въпреки, че от доста време е загубило ума и дума: "Следвайте Новия завет. Стария завет може да го четете само информативно, но без да го следвате". От тук насетне всичката вмъкната лъжа, разбирай църкви, катедрали, канонизиране на светци, икони, свещи, камбани и прочие, е хвърляне на прах в очите за да се отклонят хората от простата Истина "Аз в Теб и Ти в Мен".
Днес е жизнено важно хората да се развържат, защото лъжата и заблудата са премного.
PM
Top

Topic OptionsСтраници: (6) [1] 2 3 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020